Teknoloji

Google’ın katlanabilir telefonu Pixel Fold tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Google, uzun zamandır beklenen katlanabilir telefon savaşına katılıyor Pixel Fold ile nihayet iddialı bir giriş yaptı. 1.799 Dolarlık Piksel Katlaması,Samsung’un Galaxy Z Fold 4 gibi bazı güçlü rakipleriyle rekabet edecek. Telefonun Haziran ayında müşterilere gönderilmeye başlanacağı söyleniyor.

Pixel Fold’un her iki ekranı da vardır ( ön ekran ve katlanabilir iç ekran ) OLED panel ve 120Hz yenileme hızı. İç ekran ultra ince cam ile kaplanmış olup, açıldığında 7.6 inçlik geniş ekran alanı ve 2K çözünürlük sunmaktadır. Cihazın ön tarafında bulunan 5.8 inçlik ekran tek elle kullanıma uygun. Ön ekranda bir uygulama başlatır ve Pixel Fold’u açarsanız, uygulama gecikmeden iç ekranda devam edebilir.

Piksel Katlama kameraları

Pixel Fold’un arkasında üçlü kamera sistemi bulunuyor: 48 megapiksel ana kamera, 10.8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 10.8 megapiksel telefoto kamera. Cihazda ön ekranda 9,5 megapiksel ve iç ekranda 8 megapiksel olmak üzere iki kamera daha yer alıyor.

Google Pixel Fold, Google’ın kendi işlemcisi olan Tensor G2 ve 12 GB RAM tarafından desteklenmektedir. Buna 256 GB depolama alanı ve 4.821 mAh pil eşlik ediyor.

Google’ın katlanabilir telefonu, Android’in yeni sürümü olan Android 13 ile birlikte geliyor. Bu sürüm, katlanabilir cihazlara özgü bazı özelliklere sahiptir. Örneğin çoklu pencere modu sayesinde iki veya üç uygulamayı aynı anda çalıştırabilirsiniz. Ayrıca Google’ın kendi uygulamaları da katlanabilir ekrana uyum sağlıyor. Örneğin, Google Haritalar’da ekranı açtığınızda daha fazla ayrıntı görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu