Haber

Federasyondan ‘VAR’a geçiş’ önerisi: 3 hakem ‘hayır’ dedi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Merkez Hakem Kurulu talimatında yaptığı değişikliğin ardından dün Antalya’da başlayan orta devre hakem seminerinde yaşananlar gündem oldu.

Milliyet’ten Cemal Ersen’in haberine göre MHK Hüseyin Göçek, Suat Arslanboğa ve Burak Şeker’e Video Yardımcı Hakem (VAR) olarak atanmalarını teklif etti, ancak üçü de sahada görev almak istediğini belirtti. MHK’nın bu ay sonuna kadar belirlenecek hakem klasmanlarında VAR teklifini reddeden isimlerle ilgili karar alabileceği bildirildi. Büyük Lig yardımcı hakemleri Erdinç Sezertam, İsmail Şencan ve Alparslan Dedeş de hakemlik görevinden ayrılarak gözlemci kadroya geçti.

FIFA’YA 2 İSİM

Cüneyt Çakır’ın hakemliği bırakmasının ardından MHK, 2023 FIFA kadrosunu belirledi ve iki yeni isim belirledi. Çakır’ın yerine Atilla Karaoğlan, Zorbay Küçük’ün yerine Erkan Özdamar oyuna girdi. Karaoğlan ve Özdamar’ın UEFA yabancı dil sınavını geçtiği kaydedildi. FIFA yardımcı hakem listesinde en az dört değişiklik olacak.

UEFA’da VAR hakemliği yapan Mete Kalkavan ve Abdülkadir Bitigen’in hem sahada hem de VAR’da görev yapmasına karar verildi. Bununla ilgili yönergede yeni bir düzenleme yapılacağı öğrenildi.

Bu ayın ilerleyen zamanlarında açıklanacak yeni klasmanlarla birlikte Süper Lig’de 4’üncü ile 8’inci arasında bir değişiklik olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu